canzan_logo

Nie tylko szkiełkiem i okiem

W tej dziedzinie fotografii spotyka się oświecenie i romantyzm, gdzie nie tylko szkiełkiem i okiem, ale także z czuciem trzeba prawidłowo wyeksponować wnętrza; nadać im właściwy styl i dostrzec to co najważniejsze. Jak w żadnej innej fotografii, tutaj linie równoległe są fundamentem zdjęcia. I tak jak fundament domu, tutaj nie może być odchyleń, pion musi zostać zachowany. Mając te zasady z tyłu głowy zaczyna się budować kadr zdjęcia.

Warsztat rzemieślniczy

W swoje fotografii korzystam z aparatu pełnoklatkowego, ale od matrycy ważniejsze są dwie rzeczy – pierwsza to obiektywy. Wykorzystuję obiektywy umożliwiające korektę perspektywy, które dają namiastkę pracy na kamerach wielkoformatowych. Drugim elementem jest światło, bo to ono tworzy obraz. W większości zdjęć wzmacniam światło naturalne światłem błyskowym lub ciągłym stosując technikę malowania światłem. Każdy kadr naświetlam kilka, a czasem kilkadziesiąt razy i potem składam je w jedną całość w programie graficznym. Te techniki pozwalają mi uzyskać zdjęcia w pięknym oświetleniem z duża ilością detali i przejść tonalnych.

Czucie

Prawidłowe wyeksponowanie wnętrza, właściwy styl zdjęcia czy dostrzeżenie tego, co najważniejsze, to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę fotografując nieruchomość. Przedstawiam ogólnie wnętrze, ale także skupiam się na detalach, które tak naprawdę budują charakter miejsca.

Aranżując kadr wykorzystuję w pierwszej kolejności linie, światło i meble. Następnie wykorzystuje nie tylko przedmioty, które są dostępne na miejscu, ale także elementy wniesione na plan zdjęciowy. Przesuwam kanapy i stoły, tak aby perspektywa nie zaburzała ich proporcji. Poprawiam poduszki i składam koce, usuwam niepotrzebne kable, maskuje gniazdka i inne rozpraszacze uwagi.

Zyskaj czas i zaoszczędź pieniądze

Szybsza sprzedaż nieruchomości oznacza, że zaoszczędzisz czas, który normalnie trzeba byłoby poświęcić na spotykanie się z potencjalnymi klientami. Do tego płacenie podatków i czynszu przestaje być Twoim obowiązkiem – każdy miesiąc kiedy nieruchomość stoi nieużywana, to przynajmniej kilkaset zmarnowanych złotych. To także opóźnione inwestycje w inne nieruchomości, których chciałeś dokonać operując pieniędzmi ze zwrotu poprzedniej inwestycji.

Sprzedaj lub wynajmij nieruchomość za wyższą kwotę

Profesjonalne zdjęcia zdecydowanie zwiększają zainteresowanie nieruchomością. Też zwracasz większą uwagę na te bardziej atrakcyjne wizualnie ogłoszenia, prawda? Ten aspekt pozamerytoryczny oferty wpływa podświadomie na odczucia widza – mieszkanie wydaje się być lepiej wykończone i przyjazne, pokój hotelowy schludny i czysty a biurowiec funkcjonalny i przestronny. Inwestując więc w zdjęcia zapewniasz swojej ofercie większe zainteresowanie, dzięki czemu maksymalizujesz szanse na sprzedaż po satysfakcjonującej cenie.

Zbuduj swoje portfolio

Fotograf, architekt i projektant wnętrz mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Nasza edukacja wymaga połączenia umiejętności wizualnych i technicznych, a w swojej pracy musimy zwracać uwagę na olbrzymią ilość szczegółów i unikać kompromisów, co sprawia że ta praca jest czasochłonna ale finalnie satysfakcjonująca.  A zdjęcia to zwieńczenie naszej pracy.

Jako fotograf lubię pracować z architektami i projektantami – w momentach kiedy akurat nie rozumiemy się bez słów, uczymy się od siebie.

Jeżeli więc chcesz zbudować swoje portfolio, zachęcić zainteresowanych do współpracy lub wspomóc proces sprzedaży, śmiało się odzywaj. Na pewno znajdziemy wspólny język.

Sprawdź również Fotografie:

Zdzwonimy się?

Podaj mi swój numer telefonu a oddzwonie do Ciebie